PURE BLOOD- 3. kapitola, 2.ČÁST

12. března 2007 v 17:16 | Sep |  Pure Blood fanfiction
Konečně přicházím s druhou částí 3. kapitoly Pure Blood. Tato část vám přinese vše z hodiny Lektvarů a celého dne Serpens. Taky se dozvíte, proč jsem tuto kapitolu pojmenovala- PRVNÍ DOJEM MŮŽE KLAMAT. (P.S- Tahle kapitolka mi dala opravdu zabrat- ale to zjistíte sami!)
Přeji hezké čtení a PROSÍM O KOMENTÁŘE! :-) děkuji

*****************************************
Je tu však malý problém. A netrvá dlouho, a Hermiona Grangerová (konečně jsem si vzpomněla na její jméno!) se začne hlásit.
"Ano, slečno Grangerová," ušklíbne se profesor. "Máte nějaký problém?"
"Pane profesore, ale na tabuli nemáme návod na přípravu tohoto lektvaru," odpoví mírně nervózním hlasem.
"Slečno Grangerová, pokud si dobře pamatujete, tak právě studujete závěrečný ročník- opravdu se naivně domníváte, že budete lektvary připravovat dle učebnic? Navíc, Zvětšovací dryák se probíral již ve 3. ročníku, takže by to pro vás neměl být žádný problém," a pohrdavě se ušklíbne. Zdá se, že nebelvírská primuska si konečně s něčím neví rady.
A navíc dodá: "Ten, který byť jen nahlédne do učebnice, připraví svou kolej o 10 bodů a má rovněž zajištěný školní trest na tento večer."
Všichni tedy mlčíme jako pěny a snažíme se rozpomenout nejen na přípravu ale i na jednotlivé ingredience. Většinu ingrediencí si vybavuju- šťáva z pijavic, krysí slezina, sedmikráskové okvětní plátky nebo snad kořeny?, housenky a………..scvrklofík! Doufám, že mi můj soused nějak pomůže, ale to jsem se zase mýlila, třese se jak osika. Já ale potřebuju partnera, který mi s lektvarem pomůže! Takže mi nezbývá nic jiného, než se ho zeptat:
"Byl bys tak laskav, a pomohl mi s tím lektvarem?" vyjedu na něj zostra s nadějí, že se konečně probere. A dobře to zafunguje!
Podíval se na mě jak na ducha :-D a tiše odpověděl: "Jasně."
"Tak dobře. A jmenuješ se? Já jsem mimochodem Serpens Malcolmová," a přidávám něco jako "vřelý" úsměv.
"Jo, ty jsi nevlastní sestra Malfoye, já jsem Neville Longbottom,"a naprosto nečekaně mi podává ruku. Já ji na okamžik stisknu, a na okamžik za sebou uslyším něčí mumlání.
Ale jistě! Naše přemilá Pansy Parkinsonová právě šeptá do ucha Dracovi a pro efekt se ještě blbě zachichotá, jinak to snad ani neumí. Draco si jí nevšímá a vrací se k přípravě ingrediencí. V jednu chvíli se však naše oči střetly. A já v nich našla zklamání, zlost a snad i opovržení!? Naštvaně se otočím na souseda, který právě krájí najemno sedmikráskové kořeny, dle mých instrukcí. A ve mně to teď akorát vře!
"Co si to dovoluje? Mnou, Serpens Malcolmovou, jejíž rodina je zrovna tak čistokrevná, jak rod Malfoyů, nebude nikdo opovrhovat!"
Vyvést z míry se však nenechám, tu radost zmijozelským neudělám a jdu se věnovat přípravě lektvaru. Ten Netopýr si to na nás vymyslel dobře, jelikož v přípravě Zvětšovacího a zmenšovacího Dryáku jsou nepatrné rozdíly- a to v pořadí vložených věcí do kotlíku. A to musí být vždy dodrženo, jinak nám vznikne bezcenná břečka s nijakými účinky.
"Tak mysli, Malcolmová, mysli," opakuju si v hlavě, jelikož přísady jsou již vhodně opracované a Neville už zjevně netuší, co dál.
"No, co vím docela určitě je to, že první do kotlíku vhodíme oloupaný Scvrklofík a jednu krysí slezinu, poté asi tři nařezané housenky a pár kapek šťávy z pijavic. No a pak necháme lektvar asi deset minut vařit. Nebo, že by patnáct?" uvažuju nahlas. A podívám se na souseda, zda se mnou souhlasí. No, ten na mě akorát nechápavě čučí, vidím snad něco jako obdiv?
"Co?" optám se překvapeně.
"Ale nic, jen to, že jsi dobrá," odpoví a pořád na mě nechápavě hledí.
A já se jen taktak držím, abych se nedala do smíchu.
"Chceš vidět, kdo je opravdu dobrý? Tak se koukni na něj," a hodím hlavou dozadu za svým "bráškou" Dracem, který je naprosto soustředěný a postupně vkládá do kotlíku jednotlivé přísady. Jeho lektvar nabývá postupným mícháním předpisové barvy, tedy sytě fialové, jak podle učebnice. Snape bude s jeho prací určitě spokojený.
I Neville mi dává, i když s nechutí, za pravdu.
Otočíme se zpět ke kotlíku, který má teď, a to se podržte, jasně oranžovou barvu!
Vůbec nejsem schopna slova, soused zatím jen podivně vykvíkl a začíná se třást. A já právě nalézám příčinu té barvy- vždyť já hloupá jsem zapomněla na nakrájené sedmikráskové kořeny!
Okamžitě to sdělím, teď už křídově bílému Nevillovi. Ten, jak se zdá, chvíli přemýšlí a nějak záhadně se mu vrací barva.
"Něco mě napadlo," a trochu se usměje.
Já jen překvapeně zdvihnu obočí.
"Stačí, když vyměníme sedmikráskové kořeny za okvětní plátky, jelikož z plátků se uvolní méně šťávy, poté méně agresivně reaguje a tudíž se nemusí přidávat ihned na začátek lektvaru ," povídá, ale pak se zarazí: "Funguje to ale jenom v některých lektvarech, nemusí to vyjít."
"Ale zkusíme to," řeknu a dle jeho výrazu soudím, že má stejný názor.
"Tak dobře, půjdu pro plátky."
Vyrazím tedy rozhodným krokem ke katedře a rychle natrhám pár zbylých okvětních lístků, se kterými se urychleně vracím. Hrubě je nakrájím a rychle je vhodím, do ještě bublajícího lektvaru. Nezbývá nám nic jiného, než čekat. A světe div se, ONO TO VYŠLO! Lektvar začíná měnit barvu. Několikrát ho zamíchám proti směru hodinových ručiček a pozoruji, jak náš lektvar nabírá fialového odstínu. Není sice ideální, je o něco světlejší, než by měl být, důležité je, že je fialový!
"Tak teda nevím, kdo je tady génius," odpovím nadšeným hlasem. A vida, Neville zčervená.
"Ne, já jsem dobrý akorát na bylinky," odpoví až moc skromně.
"No vidíš, mě pojde i kaktus!" Nevím co se to se mnou děje. Já a vtipy? Jde to semnou z kopce.
Odstavíme tedy lektvar a necháváme ho na chvíli odležet.
Profesor lektvarů už prochází kolem dvojic, se zlomyslným úšklebkem. Pochvaly si nechává akorát pro zmijozelské- ovšem, není tak jich mnoho, většina má místo Zvětšovacího dryáku břečku neurčité barvy. Ovšem, nemohl si přece odpustit svého "nejlepšího studenta". A všem okolo vychvaluje perfektní odstín jeho dryáku. Draco jen tiše poděkuje a je vidět, že je spokojený sám se sebou, vždyť i Grangerová se mu nedokázala vyrovnat svým obsahem v kotlíku. Podle mínění Snapea je její lektvar tmavší proto, že jí ujela ruka se šťávou z pijavic.
"Takže tentokrát se musíte spokojit s Přijatelnou, slečno Grangerová," a z jeho hlasu jde poznat zlomyslné potěšení. Zbývá mu ohodnotit ještě pár lektvarů.
"Tak tedy přecházím k Longbottomovi, ať mám to nejhorší za sebou," praví nahlas, aby to zaregistrovala celá třída. Zmijozelští po jeho poznámce samozřejmě vybuchnou smíchy a Neville zrudne až za ušima. Profesor tedy přejde k našemu kotlíku a v úžasu, který ještě pořád sdílíme i my, nahlédne na náš o něco světlejší dryák.
"No, Longbottome, můžete být rád, že máte ve dvojici slečnu Malcolmovou. Bude to stejně jako u slečny Grangerové- Přijatelná," a víc se nad naším kotlíkem nezdržuje.
Je to ale pěkně nefér! Za takovou chybku by mělo být ještě Nad očekávání! S tímto si stěžuju Nevillovi, ale ten říká, že ještě můžeme být rádi za Přijatelnou."
Jako by nestačilo, že je naprosto zaujatý, ještě nám napaří dva svitky pergamenu, jak o praktickém využití Zvětšovacího dryáku a jeho přípravě, tak i o rozdílech mezi přípravou Zvětšovacího a Zmenšovacího dryáku.
Po skončení hodiny všichni otráveně přesuneme do učebny Přeměňování, kterou máme opět se Zmijozelem. Čeká nás další perná hodina, jak je vidět, McGonagalová nic neponechává náhodě. První přednese krátkou řeč ohledně OVCÍ a poté spustí vyprávění ohledně náplně hodin v letošním ročníku. Již po pár minutách je mi jasné, že mám před sebou opravdu kvalitního pedagoga, který naučí, ovšem nic není u něj zadarmo. Je jasné, že si letos máknu.
Ihned se pouštíme do nové látky, která není nijak těžká, pokud jste zvládli minulý ročník kapitolu o změnách skupenství.
"Takže, na konci minulého ročníku jsme stihly probrat změny z kapalného skupenství na pevné. Většině z vás se již podařila přeměna z vína na hrozen," a ošklivě se podívala na kluka o dvě lavice za mnou, který nadšeně vyprávěl právě o té hodině.
"Jsem velmi ráda pane Finnigane, že se vám má hodina tak líbila," a poslední slovo řekla s velkým důrazem a pokračovala:
"To vás však neopravňuje k tomu, abyste rušil své spolužáky," a svou řeč ukončila nekompromisním pohledem.
Jmenovaný ihned zmlkl. Profesorka pokračovala ve výkladu:
"Tentokrát se budeme zabývat přeměnou pevného tělesa do kapalné formy."
"Řekne mi někdo z vás obecnou formuli a nějaké další informace k tomuto tématu?" a dívala se po rázem ztichlé třídě. Tedy, až na jednu vztyčenou ruku.
"Ano slečno Grangerová?"
"Obecná formule pro přeměnu pevného tělesa v kapalnou formu je Vestimentis Formus a liší se od formule pro přeměnu kapalného tělesa na pevné, nejen odlišným kořenem Vestimentis, který je v druhém případě Vestomentus, ale taky odlišným pohybem hůlkou, který není nikoli podle směru hodinových ručiček, ale proti směru hodinových ručiček. Právě na tento charakteristický pohyb došla Sibyla Vlnková roku 1670, " vychrlila ze sebe na jedno nadechnutí.
"Dobrá práce slečno Grangerová," a darovala jí jeden ze vzácných úsměvů.
"Deset bodů pro Nebelvír," vyřkne McGonagalová.
"Ale to je špatně,"namítnu.
Najednou se ke mně otočí všechny pohledy i profesorčin, který jasně dává najevo, že naprosto nechápou, o čem to mluvím. A já se musím dát do vysvětlování.
"Vždyť Sibyla Vlnková nemohla žít kolem roku 1670, jelikož je známo, že byla zabita stádem Pětinohů (=nebezpečných lidožravých oblud), na ostrově Drear u pobřeží severního Skotska v roce 1569. Takže je logické, že nemohla dojít na ten charakteristický pohyb hůkou roku 1670, když byla již 101 let po smrti. V učebnici je to napsáno špatně." A ukončím svůj dialog s nadějí, že mě alespoň někdo pochopil.
No, teď mám co dělat, abych se nerozesmála, jelikož ty jejich nechápavé obličeje jsou k popukání.
"No, přece se to probíralo v Dějinách, v kapitole Rozvoj magických věd v 17. století," a podívám se na McGonagalovou s nadějí, že ukončí tohle trapné ticho.
"Vypadá to, že má slečna Malcolmová pravdu, takže 10 bodů pro Zmi…," vzápětí se rychle opraví " pro Nebelvír." Ještě ke konci hodiny se na mě pár lidí podívá jak na blázna, samozřejmě, že slepice z pokoje si už šuškají a smějí se. Smějí se také zmijozelští, ale z jiného důvodu.
"Teda s tou Grangerovou to jde z kopce, nejen, že není schopná namíchat lektvar pro 3. ročník, ale už nám oživuje i 101 let mrtvé čarodějky," sděluje svým kumpánům Draco. Samozřejmě, tak nahlas, aby to slyšela i nebelvírská primuska.
Dotyčná zrudne a vzápětí vyrazí jako blesk z učebny, za patami má samozřejmě Pottera a Weasleyho.
Já jsi pomalu balím své věci a nevšímám si ani nebelvírských, ani zmijozelských. A kolem zmijozelské bandy můžu projít s hlavou hrdě vztyčenou. Vyrazím rovnou do Velké síně na oběd a snažím se nevšímat si poznámek svých spolužáků. Projdu taky kolem dotyčné primusky, která zase ihned zčervená. Potter na mě vrhne nedůvěřivý pohled a ze Zrzkova pohledu se nedá vyčíst nic jiného, než opovržení a zaujatost. Nic si z toho nedělám, proti těmto podnětům jsem imunní.
Usadím se na okraji stolu, pěkně o samotě a na talíř si nandám šťouchané brambory zapečené se sýrem a slaninou. Vynikající. Poté ihned spěchám na poslední hodinu.
Po Runách vyrazím do knihovny, vypůjčit si ty správné knihy, jelikož máme nejen dva svitky z Lektvarů, ale i z Přeměňování. Oceňuji, že knihovna je vcelku prostorná a je v ní ticho, perfektní pro psaní domácích úkolů. Už od začátku mi je jasné, že Lekvary budou oříšek a budu mít co dělat, abych uhájila Nad očekávání a aby mi nevybuchl kotlík. Dám se tedy první do eseje od Snapea. U ní jsem vydržela rekordní dvě hodiny, než jsem měla alespoň polovinu dopsanou.
Poté jsem vyrazila směr Nebelvírská ložnice, kde jsem si konečně dovybalovala věci a stihla jsem včas přijít k večeři a sleduju, zřejmě dobře se bavící zmijozelské. Nemám už chuť na zákusek, takže se otočím zpět do ložnice. Mám teď fůru volného času, takže se jdu osprchovat do těch příšerných sprch. Poté se dám do čtení jedné z mých oblíbených knih, a to do díla Pýcha a Předsudek od Jane Austenové. Co na tom, že to psala mudla? Plně se ponořím do čtení, do příběhu Elizabeth Benettové a pana Darcyho, že ani nezaregistruju, že se blíží jedenáctá hodina večerní. Nemůžu vůbec usnout a tak se rozhodnu pro průzkum nebelvírské společenky, kterou jsem ještě neměla možnost pořádně shlédnout. Hodím na sebe župan a vyrazím.
Je tady příjemné ticho, narušené jen praskáním ohně v krbu. Chystám si sednout do měkkého křesla, ale zjistím, že nejsem v místnosti sama. Se mnou je tu ještě chlapec s černými rozčepýřenými vlasy, nějakou mudloskou věcí na nose a zelenýma očima, ve kterých se mu odráží oranžové plameny, na které tak upřeně hledí. Ihned poté mě zaregistruje taky. Dělá jakoby nic a já s radostí přistupuju na jeho hru. Po chvíli nerušeného ticha se z vedlejšího křesla ozve:
"Taky nemůžeš spát?" a zelené oči na mě hledí se stejnou nedůvěřivostí jako na obědě.
Kývnu k souhlasu, nač taky slova?
Sedíme tu ještě dobré půlhodiny, než si každý z nás jakž takž utřídí myšlenky. Zničehonic prudce vstanu z křesla. Zřejmě ho to vyruší z rozjímání a vidím stále otazník v jeho očích.
Neloučím se nijak, jen před odchodem tiše pronesu: "I první dojem může klamat," a odcházím do dívčí ložnice následována smaragdovým pohledem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 šarlot šarlot | Web | 12. března 2007 v 19:05 | Reagovat

super!!!!!!!!!!!!!!!!

kdy bude další????????????

2 Sep Sep | Web | 12. března 2007 v 19:56 | Reagovat

Jejky, no, netuším, ale snad do týdne. .-)

3 klakla klakla | 13. března 2007 v 16:27 | Reagovat

super už se moc těším na další:-)

4 katka katka | 14. března 2007 v 11:31 | Reagovat

další????

5 Blesková Cornelia Blesková Cornelia | 25. března 2007 v 19:13 | Reagovat

wow... ;)

6 Ella Ella | 3. dubna 2007 v 15:27 | Reagovat

Krásna povídka, už se teším na daľší kapitolku.

7 martan martan | 16. června 2007 v 14:07 | Reagovat

skvělý =)))

8 Catharine White Catharine White | E-mail | 14. července 2007 v 18:20 | Reagovat

Moc se mi to líbí jen sem nenašla odkaz na stažení třetí kapitoly.

9 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 1. ledna 2008 v 21:42 | Reagovat

Hmm, tak to jsem vážně zvědavá, jestli budou s harrym kámoši...  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama