PURE BLOOD- 4. KAPITOLA, 1. část

11. dubna 2007 v 20:15 | Sep |  Pure Blood fanfiction
Opět se hlásím s novou kapitolkou- po dlouhé době. A co v ní zjistíte?
Jaký následek bude mít večerní setkání s Harrym? A co další nové předměty? Zlepší se i vztahy s Nebelvírskými???
Doufám tedy, že se bude líbit- A KOMENTY!! :-)

Stále ještě hřejivé sluneční paprsky mě probouzejí do nového rána a opět v pozdní dobu. Ihned se přesunuji do koupelny, při čištění zubů házím učebnice na dnešní hodiny do brašny a za rekordně krátkou dobu (dobrá, 20 minut) se soukám do školní uniformy. Avšak, mělo to i své plus. Díky tomu všemu frmolu se mi z hlavy zcela vykouřil včerejší incident s Potterem. Zbývá mi doladit ještě poslední detaily, ale klidně oželím i snídani, než bych vyrazila z ložnice jak nějaká jezinka. Do hodiny mi zbývá 15 minut, takže i tentokrát snídani odbudu dvěma toasty. Ve Velké síni nepotkám nikoho známého, nebelvírský trojlístek tu není a zmijozelská banda je taky fuč, takže se odeberu na svou první hodinu Formulí.
Jsem zvědavá, jak tahle hodina dopadne, jelikož Formule jsou jedny z mých oblíbených předmětů. Neville však včera prohlásil, že profesor Kratiknot je fajn, tak uvidíme.
Otevřu mohutné mahagonové dveře učebny a rozhlédnu se. I dneska se opakuje stejná situace, totiž, kam si sednout. Vidím, že Neville je už "zadán"takže si chvíli nevím rady. Tedy až do chvíle, než se nalevo ode mě ozve:
"Tady je volno," a já se otočím na vcelku pohledného kluka nedbale rozvaleného na židli.
Ani se moc dlouho nerozmýšlím a přesunu se i se svou brašnou k mému spolužákovi.
Jde vidět, že jsem ho svou rychlostí překvapila, kluci o lavici za námi se jen zubí.
"Ahoj, jsem Seamus Finnigan," a podává mi ruku na pozdrav. Mému sluchu taky neunikl jeho irský přízvuk.
"Serpens Malcolmová," povím až přehnaně nadutě a čekám, co na to můj soused. Asi sem toho frajírka moc dobře neodhadla- on totiž neotálí a přede všemi mi políbí ruku!!! Celá třída se dá do smíchu. Já si však počkám, až řev zanikne a poté sladce pronesu:
"Nejdřív by ses však měl dáme uctivě poklonit a teprve až poté ji líbat ruku," poučím o základních aristokratických mravech. Samozřejmě, že ten Ir nelení, okamžitě vstane a pokloní se, ale ještě než, mi políbí ruku, pronesu dostatečně nahlas, aby mě slyšeli všichni studenti:
"Zadrž! To by stačilo. Ještě jsem si nestihla utřít svou drahocennou ruku, kterou mám od tebe kompletně zaslintanou."
A teprve teď, je výbuch smíchu pořádný. Můj soused se jen na své svíjející spolužáky zašklebil a když zachytil i můj pobavený pohled, dal se do smíchu s námi. Bohužel však pro něj, už neměl čas na odvetu, jelikož do učebny vstoupil profesor Kratiknot. Tak malinkatý člověk se málokdy vidí. Ale jak se na konci hodiny ukázalo, jen tak málo lidí má tolik energie na rozdávání co on. Všichni až do jednoho jsme z učebny vylezli s mírně přiblblými výrazy ve tváři, holt se procvičovali povzbuzovací formule. Samozřejmě, že mezi přechodem z učebny formulí do učebny obrany proti černé magii, mě ještě Seamus popichuje, avšak na mě si jen tak nepřijde. MALFOYOVÉ MAJÍ SVOU MASKU, MALCOLMOVÉ ZAS JEDOVATÉ ŘEČI.
Cesta do učebny rychle uběhla, právě jsem se bavila se Seamusem a jeho kamarádem Deanem o hodinách obrany a z toho, co jsem se dozvěděla, byla nejzajímavější informace o neustálých střídání pedagogů na tomto postu. Prý je to místo zakleté, či co.
Vcelku jsem se bavila, ale pouze do té doby, než dorazili zmijozelští. Pansy se právě dívala na naši trojici a s výrazem ropuchy, která právě slupla obzvlášť šťavnatou mouchu, pozorně si nás přeměřila a ihned určitě něco "rádoby zábavného" špitla Dracovi do ucha.
Samozřejmě, že tohle si od té blonďaté ochechule líbit nenechám a vyrazím si to přímo ke zmijozelské skupině s hlavou vztyčenou. Zmijozelští na mě hledí nevěřícně, mám dokonce chuť Pansy říct, aby zavřela pusu. Jediný Draco to bere jako úplně "normální" věc a s lehce přimhouřenýma očima si mě měří ve snaze uhádnout, co chystám.
Přijdu tedy rovnou k té blonďaté osobě.
"Máš nějaký problém Parkinsonová?" a nasadím lehce jedovatý tón.
Dotyčná se nějak nemá k odpovědi a tak spustím:
"To víš holka- někdo na to má a jiný ne, smiř se s tím," a poskytnu jí jeden z nejlíbeznějších úsměvů. Poté se otočím na podpatku, pohodím svými hnědými vlasy a pěkně si to odkráčím zpět k nebelvírským.
A v pohledech několika nebelvírských lidí mám už jisté plus. Po tomhle incidentu už čekáme pouze na vyučujícího.
Z chodby směřující k učebně vychází asi čtyřicetiletý světlovlasý čaroděj, který má na nose podobnou mudlovskou věc jako Potter. Zářivě se na nás usměje, elegantním pohybem si dá pramen vlasů za uši. A z pohledu spolužaček je jasné, který učitel bude nejčastějším návštěvníkem jejich snů.
"Zdravím Vás mládeži, jsem profesor James Bennet a jsem váš nový učitel obrany proti černé magii," a jako bonus se na nás zářivě usměje.
"Tohle je váš, pokud umím dobře počítat, poslední rok studia na této škole. A právě tento rok, by pro vás měl být něčím jedinečným, abyste na něj vzpomínali až do konce svého života. Tak tedy, ještě než vstoupíme do učebny, každý se mi podepíše na kousek pergamenu a hodí ho do této černé krabice."
Studenti vypadali trochu zaskočeně, ale postupně vkládali svá jména na pergamenu do oné krabice ve zvědavosti, co se bude dít dál a vcházíme popořadě do učebny.
"Ještě si prosím nesedejte, bude to jen chvilka," a nese v rukách onu záhadnou skříňku.
"Teď pronesu jedno velmi jednoduché kouzlo, které vás spojí do dvojic, které budou společně pracovat po celý školní rok.
"VIRIBUS UNITIS," a poklepe hůlkou na krabici.
Krabice sebou chvíli třese, ale po chvilce přestane.
"Toto kouzlo vytvoří dvojice z jednoho žáka ze Zmijozelu a druhého z Nebelvíru, ti spolu budou psát nejen eseje, ale budou spolu muset spolupracovat i po hodinách Obrany, právě toto bude letošní náplň výuky- kolejní spolupráce. Takže doufám, že si tento rok užijete stejně, jako já," a pobaveně sleduje naše nevěřící obličeje.
"Vidím tedy, že nikdo nemá námitky. Postupně budu číst dvojice a ty poté zasednou do libovolné lavice." Tak tedy hurá na to:
"První dvojice- Pan Weasley a slečna Parkinsonová", oznámil a poté se mohl podívat do pihovaté a pobledlé tváře Nebelvíra a teď již ztichlé blonďaté Zmijozelky.
Poté se však ozve hlas:
"Já protestuji- co je to za pitomost?" a všichni se podívají na majitele toho hlasu.
Profesor zůstal naprosto klidný a otázal se:
"A vaše jméno?"
"Draco Malfoy," odpoví dotyčný se vztyčenou hlavou.
"Pane Malfoyi, toto není žádná, jak jste to formuloval- pitomost, nýbrž nařízení samotného ředitele," a tímto oznámení v nás zhasl veškeré naděje.
Draco to již nijak nekomentoval, samozřejmě, že mu to nezabránilo v diskusi, jak tahle škola upadá.
Profesor Bennet se už nadále nezdržoval a postupně vyjmenovával nové dvojice:
"A jako další dvojici tu máme pana Zabiniho a slečnu Grangerovou, poté pana Pottera a slečnu Bulstrodeovou," kdy po vyřčení poslední dvojice zavládl zběsilý smích a teď již rudý černovlasý chlapec se přesunul ke své o hlavu vyšší partnerce.
"Zbývá nám ještě pár dvojic, takže vzhůru do toho a jako dalšího tu máme…………..
pana Malfoye a slečnu Malcolmovou," vyřkne mého partnera. A vida!
* "Mohlo to být ještě horší," a myslím, že tytéž myšlenky kolují v hlavě mého "drahocenného bratra". Jenže jako na potvoru už není jiné místo než úplně u katedry.
"No to je skvělé," slyším z Dracových úst. Ale nezbývá nám nic jiného, než se tam přesunout.
Samozřejmě, že některé naše dvojice popuzovala- Pansy si neodpustila jedovaté řeči a tak, my však hrdě, jak se na naše postavení patří, přešli k lavici. Samozřejmě, že Draco musel usednout jako první. To bych, ale nebyla já, kdybych mu nezasedla přímo před nosem.
"Díky Draco, jsi opravdový gentleman," a škádlivě jsem se usmála.
Vypadá to, že můj vtípek měl menší úspěch. Přímo za námi se ozvalo pobavené vyprsknutí, které měl na svědomí onen brýlatý nešťastník sedící s Millicent.
"No to je úžasné, ještě Potter za zády. Opravdu vynikající," slyším klít mého blonďatého souseda. Já se raději nevyjadřuji, o Potterovi nemůžu říct nic špatného, jelikož jsem ho zatím neměla možnost pořádně poznat. A ikdyž si to nechci přiznat, chtě nechtě na mě včerejšek zanechal následky a dlouhé přemýšlení o tomhle chlapci.
"Prosím, klid žáci. Jak jsem již řekl, náplní závěrečného ročníku bude vzájemná spolupráce mezi kolejemi- respektive, mezi vámi. Nepůjde již jen o učení se nových formulí, ale i o tom, poznat protivníka, či v tomto případě svého partnera. Nejen najít jeho slabá místa, ale i ta, která si zaslouží uznání a pomůžou vám v lepší vzájemné spolupráci- neboť ta, je klíč k úspěchu. Sami to zažijete na vlastní kůži, jelikož bude zaveden opět soubojnický klub, kde budete v těchto dvojicích spolupracovat."
Celá hodina byla zajímavá, profesor se zdál být rozumný a byl nám příznivě nakloněn, ale i to mu nezabránilo v zadání úvodní eseje.
"Tak teda, ať to máme co nejdříve z krku- máš čas dneska kole páté?" zeptám se Draca.
Ten kývne k souhlasu.
"Dobrá, takže v knihovně," dopoví za mně a mizí za rohem.
Dále už taky neotálím a s kručícím žaludkem vyrážím do Velké síně na oběd.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nimloth Nimloth | E-mail | Web | 12. dubna 2007 v 12:19 | Reagovat

Wow, kdy bude další kapitola? Je to naprosto super!!! =)

2 katka katka | 12. dubna 2007 v 16:04 | Reagovat

hustýýýýýýýý

3 šarlot šarlot | Web | 18. dubna 2007 v 18:02 | Reagovat

super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!co víc dodat snad jen kdy bude další kapča????????????????

4 martan martan | 16. června 2007 v 14:08 | Reagovat

wow =))))

5 pajina pajina | 7. července 2007 v 19:19 | Reagovat

Další kapitolu prosíííííííím

6 Catharine White Catharine White | E-mail | 14. července 2007 v 18:23 | Reagovat

JJ další kapitolku pls!!!A skus dodat i odkazy na stažení . :)

7 Catharine White Catharine White | E-mail | 29. července 2007 v 14:59 | Reagovat

Mooooc plosíím další kapitolku, je to napínavý jak kšandy. :) Seš dost dobrá.

8 Ginny Ginny | 31. srpna 2007 v 15:16 | Reagovat

super!!naprosto úžasné!!!!!!

9 Hermi Hermi | Web | 4. listopadu 2007 v 10:03 | Reagovat

Naprosto se všema soulasím... :D CHCI POKRAČOVÁNÍ!!!! :D

10 Samantha Colleman Samantha Colleman | 8. prosince 2007 v 12:32 | Reagovat

Velmi dobre, chtelo by to dalsi kapitolu co myslis?

11 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 1. ledna 2008 v 21:51 | Reagovat

Chudá, Harry a Ron.. no I Hermiona... :D si s něma asi užijí svoje... Jinak jsem se lekla, když se ten nový profesor představil... Jenom jsem přečtla James B... jsem se lekla, že z toho bude james Blunt... :D on to sice fešák je, ale jako profesor obrany proti černé magii? nikdy... ani nechápu, proč mí do hlavy skočil zrovna on...  Jinak úžasná kapitolka... sem si tipovala, že Harry skončí s Dracem... a Serpens s Pansy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama