Žijeme jen jednou, aneb i školní trest je k něčemu dobrý, 1. ČÁST

7. května 2007 v 19:27 | Sep |  Jednorázovky
Tááák! Konečně přicházím s něčím novým. Jedná se o jednorázovku, která je však rozdělena na dvě části (prostě kravské kapitoly :-D a konečně si můžete přečíst 100% romantiku s kapkou humoru od Sep!
* Hlavními postavami jsou "famfáry" Draco Malfoy a Ginny Weasleyová, i za občasného přispění našeho milovaného profesora lektvarů (hlavně tedy v této kapči). Doufám tedy, že se vám to bude líbit.................TAKŽE VZHŮRU DO ČTENÍ A CHCI VIDĚT TU KUPU KOMENTŮ!! :D

*****************
Nekonečné ticho. To právě vyplňovalo každý kout bradavického hradu. Všude panovala černočerná noc, kterou výjimečně nahradil slabý svit měsíce, který občasně probouzel nájemníky v obrazech, kteří stejně po chvíli pokračovali v monotóním chrápání.
Profesor lektvarů procházel jednou z mnoha chodeb na škole. Vlastně, musel procházet i těmi sebezapadlejšími chodbami, kvůli Brumbálovu nařízení o zvýšení bezpečnosti hradu. Z konce kouzelníkovi hůlky se nesl zářivý kužel světla, na který více či méně slušně reagovaly postavy v rámech.
Každý student, který by zastihl obávaného profesora v nynější náladě, by se od něj co nejrychleji klidil. Ne, že by i normálně studenti vyhledávali jeho společnost. Ale vsadil by se, že by se z něj právě v tuto dobu například takové nemehlo jako Longbottom, roztřásl jak osika.
Zuřil. Nejenže musí na Brumbálův příkaz prohledávat jako nějaký hlídací pes všechny zapadlé kouty tohoto hradu, ale navíc mu ten senilní dědek ZASE odmítl dát místo učitele Obrany proti černé magii! Už to ani nepočítal, kolikrát hleděl do těch očí zakrytých brýlemi, jak mu říkají ne, a až s pobaveným úsměvem mu prozrazovali jméno nového učitele.
Měl obrovskou chuť Brumbála zaklít. Potřeboval něco, na čem si spraví pocuchané nervy! A ihned!!! Právě procházel kolem kuchyně, když v tom, uslyšel dva hlasy za rohem, a s výrazem naprostého uspokojení, si to k nim nakráčel. Pomsta je sladká!
"Ale, ale, copak tu děláme Weasleyová tak pozdě večer?"
"Nic, co by tě mohlo zajímat, Malfoyi!"
"Dobře Weasleyová- to máme mínus deset bodů za porušení večerky a toulání se po hradě, a dalších deset za odmlouvání."
"Ty jeden…………."
"Slečno Weasleyová, radím Vám, abyste nedokončila započatou větu. V opačném případě, ponesete mnohem hůř následky mé….ehm…..nelibosti," a zničehonic jsem se objevil před nimi. A zatraceně jsem se bavil jejich ztuhlostí, ono, nechat se 3 hodiny po večerce nachytat a navíc nejobávanějším profesorem na škole, není žádný med.
Vypadá to, že malá Weasleyová se nijak nehrne k dokončení věty, takže se znovu ujímám slova:
"Odebírám Nebelvíru 10 bodů za porušení večerky a uděluji vám školní trest, jehož znění se dozvíte zítra po hodině lektvarů," a s obrovským zadostiučiněním sleduju její nasupený pohled. Ne však k mé osobě, nýbrž ke zmijozelskému prefektovi, který se nijak nenamáhá skrýt posměšný pohled. Opravdu nemám náladu odebírat body své koleji, takže to vymyslím následovně.
"A pan Malfoy vám s plněním trestu milerád pomůže," prohlásím jakoby nic a otočím svůj pohled nyní k nepříjemně překvapenému studentovi. A neunikne mi, že teď je to ta malá veverka, která nemá daleko k smíchu.
Nemá cenu tu dál postávat, stačilo mi rozdat pár trestů a naprosto jsem si popravil své pocuchané nervy. Ikdyž k mé smůle, sem musel nachytat i toho pitomce Malfoye. Rozloučím se tedy s chladnou radou, ať zalezou do svých ložnic a nevychází, pokud nechtějí dalších šest večerů strávit školním trestem.
Sám jsem po prohlídce všech zbývajících chodeb ulehl do postele těšil se na nový den, kdy budu opět moct strhnout nebelvírským přinejmenším 50 bodů.
**************************
Přes rudé sametové závěsy pronikají první sluneční paprsky, které šimraly po tváři ještě stále lenošící rudovlasou dívku. Ta se nespokojeně ošije, při zjištění, že ji slunce nenechá už déle spát a s rozmrzelým výrazem na tváři pomaličku vstává. Napůl probuzená se snaží rozvzpomnět na včerejší incident a její ruka přitom šmátrá pod matrací. Po chvíli hledání vytahuje deník v tmavě kožené vazbě a začne do něj pomalu vpisovat:
*
Opravdu úžasný začátek do nového dne. Nejen, že mě včera Malfoy nachytal při půlnoční návštěvě kuchyně, ale musel nás při naší ne moc tiché výměně názorů nachytat i Snape. Docela z toho přerostlého netopýra šel strach. Vlastně jsem se ho poprvé opravdu bála. Dokonce jsem byla ráda, že tam byl Malfoy se mnou, a to už je co říct. Ale nikomu ani muk :D Né, že bych do něj byla zakoukaná jako půlka holek ze školy, ale bohužel pro mě, musím uznat, že je opravdu hezký. Vysoký kluk, ale zároveň nijak robusní, spíše útlejší postavy, na které se však viditelně rýsují svaly. Blond vlasy mu s nedbalou elegancí padají do očí, ale nijak nezakrývají jeho mléčnou pokožku bez jediného kazu. To vše dokresluje bezchybná kontura rtů a jemně vymodelované lícní kosti. Jeho dominantou jsou však oči- bouřkově šedé, až děsivě prázdné bez jakékoli emoce, až na výjimečné případy. Ne, opravdu vám tu nepopisuju žádné děvče, Draca Malfoye byste si nikdy s holkou nespletli.
Avšak naproti andělské tvářičce je tu jeho nesnesitelné chování. Mohla bych popsat celý pergamen do posledního místečka, a přece by to nestačilo. Jeho arogance, sobeckost, pýcha a pohrdání city druhých mě vždy přimělo uvědomit si, že právě on je ten poslední, o kom bych uvažovala, že si s ním začnu. Sbohem deníčku, za chvíli už musím na snídani. Čekají mě lektvary.
*
Poté Ginny zaklapla svůj deník a pečlivě jej schovala pod matraci. *"Někdy je dobré mít svá malá tajemství"* a vyšla z nebelvírské dívčí ložnice.
Po snídani, kdy ke své smůle, nezastihla Harryho se s podivným brněním v končetinách vydala směrem ke sklepení. Hodina probíhala naprosto normálně, celkem ji překvapilo, že se k ní Snape nechová hůř než obvykle a nemá žádné narážky na včerejší incident. Po zazvonění si s úlevou oddechla a chystala se k urychlenému odchodu. Svůj nadouvací lektvar měla pečlivě uzátkovaný a popsaný, zbývalo ho odnést učiteli ke katedře.
* "Ginevro Weasleyová, nejsi přece pro nic za nic v Nebelvíru. Nemáš proč se bát zahořklého profesora. Vzchop se! Prostě se teď uklidníš a v klidu si napočítáš do deseti. Jedna, dva, tři………….a deset,"* otevřela jsem oči a s naprosto sebevědomím krokem jsem si to k Snapeovi nakráčela. Byl to jen okamžik, kdy jsem mu svou lahvičku s lektvarem předala, už jsem se pomalu otáčela, když v tom na mě promluvil:
"Slečno Weasleyová? Dnes přesně v osm hodin si dojděte ke mně do kabinetu pro zadání trestu," a věnoval mi jeden ze svých "speciálních" trestů (aneb "Máš se na co těšit, ty ostudo kouzelníků"). Nebylo mu na co odpovídat, takže jsem mu jen křečovitě kývla a urychleně pelášila pryč z učebny.
Opravdu úžasné, dokonalé! Jsem chodící katastrofa. Asi opravdu přitahuju průšvihy. Právě jsem si vzpomněla, že mám mít dnes o půl osmé rande s Deanem!!! To je nadělení, opravdu nádhera. Sem zvědavá, jak se mu omluvím. Co třeba takhle:
* "Promiň Deane, ale včera večer jsem měla strašnou chuť na čokoládu a tak jsem si pro ni zašla do kuchyně. Samozřejmě mi to nedalo a na cestě zpět jsem se musela pohádat s Malfoyem a ještě se nachytat od Snapea, který mi za to navalil školní trest,"* panebože, tohle je dost pitomé i na mě.
* "No jo, nemáš být tak nenažraná," * dráždí mě mé svědomí. Zmlkni mozku!
Nedá se nic dělat, to rande musím zrušit. Nakonec jsem Deanovi vykoktala něco o tom, že jsem vytočila Snapea při lektvarech. Mé IQ se stále drží na normálních hodnotách, tedy, alespoň před Deanem nevypadám jako blbec. Už jsem doobědvala, jdu si přepudrovat nos.
**********************
"Co to do Snapea k sakru včera vjelo? Jak mě, Dracu Malfoyovi, zmijozelskému prefektovi, mohl dát školní trest? A ještě před tím zrzavým Weasleyovic děckem?" rozčiluju se v soukromé zmijozelské ložnici. Mám rád své pohodlí a upřímně řečeno, by mi ti tupý kolohnáti jen překáželi. Ale zpět ke včerejšku.
Řekl jsem Weasleyovic děcko? Ona to tak úplně není pravda. Včera jsem si ji po letech měl možnost pořádně prohlédnout. Samozřejmě, že celý ten jejich prašivý klan má blyštivou rezavou hlavu jak semafor a plný obličej těch odporných pih se kterými vypadají, jakoby v životě neviděli vodu, ale ona byla jiná. Místo šíleného semaforu co má na hlavě její připitomělý bratr Ronald, ona má kštici pevných, lesklých vlasů barvy ohně. Zatímco ty šílené bestie, dvojčata, mají obličej posypaný samým pihami, ona má na nose jen pár malinkatých a vcelku vzato i roztomilých pih, nemluvně o pár pihách na tváři, které nestojí ani za zmínku. Sice se to nedalo s určitostí poznat, ale pod světle oranžovým županem se skrývala již pěkně žensky vyvinutá postava, která byla pečlivě převázána opaskem, zdůražňujíc tak její drobný pas. Dva oblé hrbolky, které nenápadně vyčnívaly z županu, napovídali také o vcelku štědrém nadělení přírody a mou představivost vyburcovali nadoraz. Drobný nosík, rty barvy malin a kočičí oči už jen dotvářeli vcelku příjemnou pastvu pro oči. Možná, že bych si i dal říct, ale to vše je jen passé a to hlavně díky jejímu nemožnému původu. Jsem Malfoy a ten si potrpí jen na nejvyšší kvalitu. A některé parametry malá Weasleyová nesplňuje. Bohužel. A samozřejmě, že pro ni. :D
Ale zpátky k tomu odpornému slizounovi, který si říká vedoucí Zmijozelu. Pche! Absolutní břídil,ale je pravda, že jeho nadržování v lektvarech mi přijde vhod. Ikdyž, většinou to nemám ani zapotřebí, přeci jenom jsou lektvary moje silná stránka. Dokonce ani ta šprtna Grangerová se mi nemůže vyrovnat, jelikož lektvary nejsou jen o neustálém biflování. Jde tu hlavně o soustředění a pečlivost, a ne každý, je těmito vlastnostmi obdařen. Já však ano. A znovu jsem to potvrdil v dnešní zvláště obtížné hodině, kdy jsme začali připravovat první fázi lektvaru pravdy.
To vše ale Snapea neodradilo o té blbosti s trestem.Jen se na mě blbě ušklíbl a řekl:
"Pane Malfoyi, dnes, přesně v osm hodin si dojděte ke mně do kabinetu pro zadání trestu. A nebojte- slečna Weasleyová tomu taky neujde." Poté se jako přerostlý netopýr přesunul k dalšímu kotlíku,tentokrát k nebelvírským, aby je mohl řádně zkritizovat. Po skončení vyučování jsem se přesunul do knihovny vypracovat pár otravných esejí a s nepříliš dobrým pocitem čekal na osmou večerní.
*********************
Jen světlo svíček osvětlovalo dosti ponurou místnost, kde obrovské zaprášené sklenice vrhaly svůj stín do všech koutů. Při bližším pozorování jste mohli zjistit i obsah sklenic- totiž, různé věci naložené v lihu, od vcelku roztomilých malých tvorečků, až po rarity typu dvojhlavého hada, či plná sklenka nakládaných vředích očí. Normálně uvažující člověk by řekl, že jen málokdo by vydržel v této místnosti delší dobu. Ale to by se skutečně mýlil. Právě tady, celých 365 dní pobývá obávaný profesor lektvarů. Právě tady opravuje hromady, ve většině případů nesmyslných esejí a písemek a kde si i provinilci odpykávají svůj trest.
Stále měl ještě špatnou náladu, ale s porovnáním se včerejškem, byl už veselá kopa.
* "Přeci jen mi to napaření testu těm dvěma prospělo,"* a se zlomyslným úšklebkem se zhoupl na židli.
Připravil těm dvěma takový trest, na jaký do smrti nezapomenou.
*****************************
KONEC 1. ČÁSTI
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Werča Werča | Web | 7. května 2007 v 19:42 | Reagovat

Ahoj:)Musím říct ,že píšeš opravdu moc hezky.) Mylím ,že ty i Šarlot budete jednou spisovatelkami:) Já taky píšu ,ale stojí to za .....víš co:)   Vážně se ti to povedlo moooc:)  Ale možná bych to udělala trochu kratší příšte ale jinak gooooood:)

2 Sep Sep | 7. května 2007 v 19:55 | Reagovat

Jejda, moc děkuju za tak kladný komentík. P.S. Pokud jde o délku, tak razím heslo, čím delší, tím lepší- ale samozřejmě, že jak kdy. :D Prostě to na mě někdy příjde a píšu v kuse, nehledím na počet slov.

3 katka katka | 7. května 2007 v 20:39 | Reagovat

fakt hezký těšim se na druhou část, nejlepší sou ty zápisky z deníčků skvělej popis

4 Verča Verča | 8. května 2007 v 9:45 | Reagovat

Myslím, že je to fajn a už jsem hodně zvědavá na ten trest...

5 markula markula | 8. května 2007 v 12:46 | Reagovat

ja taky,bude to určitě huste:D draco a ginny mnoo uvidime co se mezi nimi stane?!plosim o 2.část dik:)

6 šarlot šarlot | Web | 8. května 2007 v 20:21 | Reagovat

Ty jo to bylo prostě skvělý a co se týče délky, tak ta byla ůžasná!!!

No prostě těším se na to co vymyslíš jako trest, to bude uečitě super!!!!!!!

7 Lilly Lilly | Web | 10. května 2007 v 19:17 | Reagovat

jej to je super :D mas pekny blogis

8 martan martan | 16. června 2007 v 14:51 | Reagovat

těším se na další čáást =))))

9 MichaylByncstunc MichaylByncstunc | E-mail | Web | 5. září 2017 v 17:35 | Reagovat

Best prices.<a href=http://wmplati.com/itm/grand-theft-auto-v-gta-5-pc-onlajn-garantija/1847398>Buy GTA 5</a> - http://wmplati.com

10 Michlstunc Michlstunc | E-mail | 11. září 2017 v 9:57 | Reagovat

Дома есть интернет, продайте часть своего трафика и получи деньги через 15 - 20 мин!<a href=http://link21.info/cyqfo>Подробнее....</a>

11 AlysonNwo AlysonNwo | E-mail | Web | 9. října 2017 v 1:10 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a horrific experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stories and whined about his wakefulness. I totally told him to <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-for-fibromyalgia>website</a> and deal with it.

12 Dol77larMl Dol77larMl | E-mail | 14. října 2017 v 16:27 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

13 AlysonLrv AlysonLrv | E-mail | Web | 18. října 2017 v 16:30 | Reagovat

http://www.giftbookings.com/story.php?title=contact-rx-canadian-centre-24

14 AlysonAmd AlysonAmd | E-mail | Web | 29. října 2017 v 13:55 | Reagovat

http://gamescap.com/profile/alibatson7

15 more more | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 18:45 | Reagovat

smettere di fumare testimonianze

16 Essay Writing Service in Germany Claig Essay Writing Service in Germany Claig | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 11:25 | Reagovat

Buy Essay Germany | Essay Writing Service in Germany

17 smettere di fumare Claig smettere di fumare Claig | E-mail | Web | 18. dubna 2018 v 17:48 | Reagovat

smettere di fumare

18 Buy Essay Canada Claig Buy Essay Canada Claig | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 9:22 | Reagovat

Buy Essay Canada

19 Smettere Di Fumare VelocementeClaig Smettere Di Fumare VelocementeClaig | E-mail | Web | 21. dubna 2018 v 17:34 | Reagovat

Smettere Di Fumare Velocemente

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama