Chůvička

23. září 2007 v 20:30 | Sep |  Jednorázovky
Tramtadadáááá!!! Nová povídečka je na světě!! A hlavní postavou nebude nikdo jiný, než náš milovaný Draco!!!! Takkže doufám, že se bude povídečka líbit.....
* Žánr: komedie/parodie+ troška romantiky..... :-D
* Délka: dlouhé :-D (1810 slov)
(P.S- limit je 5 komentů, ale snad to pro vás nebude zas až taková hrůza...)

************************
Bylo normální odpoledne v normálním dni. Slunce pražilo do oken obrovského viktroriánského sídla, ptáci zpívali v korunách stromů a kvetoucí růže voněly celičkou zahradou. Aby ne, vždyť byl pátek 13. července a mladí studenti Bradavické školy čar a kouzel měli prázdniny. Mnozí z nich teď létali na svých košťatech, hráli si venku; no prostě si užívali sluníčka, ale jeden chlapec právě teď trávil prázdniny mezi čtyřmi stěnami svého domova. Přesněji řečeno, v koupelně. A jmenoval se Draco Malfoy.
**************
"Trochu kouzelnické pomády na vlasy, vyčistit zuby, pro jistotu i uši," kontroloval si šestnáctiletý chlapec všechny ehm….tělesné otvory. Právě se připravoval na veledůležité rande a musel si dát pořádně záležet na tom, aby vypadal perfektně.
"Ikdyž, já se ani snažit nemusím, já jsem dokonalý," pomyslel si a prohrábl si rukou své platinové vlasy, aby dostaly ten správný "šmrnc". Už se chystal k odchodu, když tu si na něco vzpomněl:
"ÁÁÁ, ještě trochu kolínské," a probíral se asi tuctem flakónků, až si vybral malou temně zelenou lahvičku, vybroušenou do hadího tvaru. "Hříšný čaroděj nikdy nezklame. Ještě aby ano, za ty hříšné peníze," a decentně postříkal svůj krk, jemným popraškem opojné vůně. Naposled se prohlédl v zrcadle a s viditelnou spokojeností honosnou místnost opustil.
*
Návštěva měla dorazit přibližně za hodinu, a tak se mladý Malfoy zamířil směrem do kuchyně ke skřítkům, aby jim sdělil instrukce. Černé naleštěné boty, klapaly po mramorové podlaze a společně s tichým pískáním se rozléhaly po domě. Bylo to až s podivem, jakou měl mladý pán náladu. Postavám v obrazech málem vypadli oči z důlku, tolik radosti v domě asi málokdy zažily. Radostné nicnedělání však netrvalo věčně a Draco zaregistroval další kroky za zády. Byla to jeho matka Narcissa. A nebyla sama.
"Podívej Eridane, podívej miláčku- bráška Draco," a ukazovala malému chlapci v náručí jeho staršího bratra.
"Ahoj Eridane," promluvil na svého brášku Draco. A viditelně vypadal nesvůj.
Malá dětská tvářička se rozzářila a začala něco nesrozumitelně žvatlat.
"Dada."
"Ano miláčku, je to Dráček," rozplývala se světlovlasá žena.
"Mami. Víš jak nesnáším, když mi tak říkáš," a hodil na matku Draco vyčítavý pohled. A znovu se podíval na svého malého, ještě ne dvouletého brášku. Byl to vcelku šok, když se před necelými dvěma roky Draco dozvěděl, že matka čeká jeho sourozence. Ikdyž se jen nerad dělil o všechnu pozornost, neuniklo mu, že jeho rodiče jsou šťastnější, než si za ty celá léta pamatoval. A sám se dokonce začal těšit na nový přírůstek do rodiny.
"Ale no tak, Draco, přece by ses nezlobil," přešla k němu Narcissa blíž a jemně ho pohladila po vlasech. Pak si s nádechem nostalgie povzdechla.
"Vidím, že dnes sis na sobě dal opravdu záležet, takže dnes k nám přijde návštěva, že?" a láskyplně se usmála na svého už skoro dospělého syna.
"Moc ti to sluší," a poupravila mu límeček na krémové košili.
"Díky mami," začervenal se mladý Malfoy "právě jdu do kuchyně vyřídit skřítkům , co a jak mají připravit."
"Draco, ty malý popleto, zapomněls, že je neděle?"
Draco přešel to absolutně nevhodné oslovení :-D a nevěřícně hleděl na matku.
"Oni jsou pryč?" zeptal se. A Narcissa kývla k souhlasu.
"Zatraceně, kruci, k sakru! Ti misterští idioti! Místo toho, aby se věnovali důležitým věcem, musí si prosadit reformu o domácích skřítcích! Nejenže mají povinný (i když stále dosti mizerný) plat, ale taky mají neděle VOLNÉ!!!!"
"Ministerští idioti," uklouzlo mu.
Matka se jen shovívavě usmála a řekla: "Vidím, že máš problém, ale ani já tě moc nepotěším."
Nechápavě se na matku podíval.
"Jak to myslíš?"
"Draco, miláčku, asi se budeš zlobit, ale potřebuju pohlídat Eridana," a dala mu do náručí malého. A Draco stále nechápal a vyděšeně sledoval malého prcka, kterého měl v rukou.
"Sem objednaná ke kadeřníkovi a otec je v práci. Malý je přebalený, ale za chvíli ho musíš nakrmit. Jídlo najdeš v kuchyni. Vrátím se, jak nejdřív budu moct," domluvila čarodějka. Ozvalo se hlasité Prásk! a byla pryč.
A Draco zůstal se svým malým bráškou sám.
*************
"Ona si jen tak zmizela," mumlal si pro sebe Draco a stále hleděl na místo, kde se Narcissa přemístila. Teprve teď si uvědomil tíhu ve svých rukách. Malý blonďatý chlapeček vesele žvatlal.
"Ale na jak dlouho? Co když za chvíli začne řvát, nebo se podělá do plenek?" začal hysterčit a opatrně si k prckovi čichl. Měl štěstí, zatím ještě voněl. A jakoby mu to naráz došlo.

"A co s Ginny? Za 45 minut má dojít na rande a ne do jeslí."

"Tak co teď mladej?" zeptal se Draco svého mladšího brášky. Ten mu ale neodpovídal, byl právě zaměstnám cucáním prstíků.
"Co takhle lektvar uklidnění pro mě, nebo rovnou nějaký ten jed z otcovy sbírky?"
Eri se na Draca zašklebil.
"No tak ne, špatný nápad. Máš pravdu," pohladil mrňouse po hlavičce. A přitom uslyšel nějaký podivný zvuk. Znovu si k bráškovi čichl, ale posléze zjistil, že plíny budou čisté.
"Co to bylo?" zeptal se malého. Ikdyž absolutně nedoufal v nějakou odpověď.
Eri si jen neustále sál palečky.
"No neříkej, že ti chutnají………" chtěl se mu vysmát Draco, ale pak ho něco napadlo.
"On bude mít hlad!!!" A tak neváhal a pelášil s bratříčkem do kuchyně. Draco se velice divil, že i přes jeho neobratné držení nedal Eridan do pláče. A ještě víc ho překvapilo, že mu neupadla hlava, když ho držel tak neobratně, že mrňousek až nadskakoval a hlavička se mu klimbala ze strany na stranu.
"Konečně, kuchyně!!" Výskl vesele Draco, a už se hrnul k obrovské lednici.
"Promiň mrňousi, ale musím tě odložit, jdu ti najít něco k snědku," a položil nejmladšího Malfoye na kuchyňský stolek. Sám pak šel prozkoumat obsah lednice.
" Tak co tady máme- matčin tuřín, otcovo šampaňské, matčin salát, otcova whiskey, matčina mrkev, otcova brandy………atak dále………… jeden vanilkový pudink pro mě, áááá…………a přesnídávka pro prcka," a vzal z lednice oranžovou zavařovačku s červenou etiketou. Spokojeně se podíval na kojeneckou výživu a obrátil se ke kuchyňskému stolu.
"Sakra," zaklel, položil přesnídávku a utíkal co nejrychleji ke stolu. Ten malý čert si zrovna vesele mával s nožem!
"Eri, podej mi ten nůž, podej ho bráškovi Dracovi," začal na něj opatrně mluvit Draco. Ve tváři měl strnulý výraz. Malý Draca zaregistroval a vypadalo to, že zapomněl i na nůž ve své ruce.
"Ták hodný," pokračoval v konverzaci a upřeně se díval na bratra, jak ho těma svýma dětskýma očima sleduje.
"Hóóódný," mluvil na něj stále Draco. To ale neměl říkat. Malfoyové nejsou nikdy hodní!!!
Málem už měl nůž ve své moci, když Eri radostně zatřepal ručičkama. A nůž samozřejmě neminul cíl.
"Jau. Do Nebelvírovi řiti. Jau!" zařval Draco sedl si na zem a vložil si pořezané prty do úst. A měl velké štěstí, protože za chvíli letěl i nůž. Malému se samozřejmě nic nestalo.
"No, doufám, že jsi spokojený," začal Draco domlouvat tomu malému darebovi. Ten se však najednou začal chechtat.
"Tak tobě je to směšný?" začal na něj starší bratr málem řvát. Když ale viděl malého, jak ho jeho výstup rozesmál ještě víc, jen si povzdechl (hlavně nad tou zkrvavenou košilí) a zašklebil se na něj.
"No, tak jdem jíst," a zamířili do jídelny. Tam ho Draco posadil do stoličky a otřel víko přesnídávky. Oranžovo- hnědá kaše nevypadala nijak vábně, ale řekl si, že za zkoušku nic nedá a dal si lžičku do úst.
"Hmm……….je to vcelku dobrý. Asi matce řeknu, aby toho začalo kupovat víc," a začal krmit malého. Tomu to však asi viditelně nešmakovalo, jako Dracovi. Ať se Draco snažil sebevíc, tak do něj zatím nedostal víc jak tři lžičky. A další tři lžičky mu skončily ve vlasech.
"Ale na tak Eri, spolupracuj," a začal s lžičkou podivně kroutit.
"Zahrajeme si na famfrpál Eri," a dál kroutil s lžičkou a dělal přitom legrační zvuky. A kupodivu- malý se dal do jídla! Přesnídávka byla už kompletně vyjezená a Draco se rozhodl, že je jít čas spát. Přešel s ním do dětského pokoje. Cesta byla vcelku dlouhá a dětská hlavička poskakovala už vcelku dlouho, takže nebylo žádným překvapením, že malý začal plakat.
To rozhodilo Draca ještě víc.
"Copak prcku? Já vím že tě nesu jak kus starého Meteoru, ale musíš to ještě vydržet."
Malý nepřestával plakat a tak se Draco rozhodl pro změnu držení a opřel si brášku o rameno.
Ten se pomalinku klidnil.
"Táák, hodný Eri," a poplácal ho párkrát po zádíčkách. Ale to neměl dělat.
Eridanus udělal pár zvuků a pak už jen Draco mohl cítit mokro na svém rameni.
"ÁÁÁÁ, co to je?" A se znechucením se podíval na své rameno.
"Ten malýýýý………….., on mě poblil!!! Fůůůj!!!"
Poblitá, nepoblitá košile, to už bylo jedno, Draco pelášil do dětského pokoje.
Tahle místnost, jako jediná v celém domě byla vymalována obláčkovou modří a vůbec, byl to úplně ten nejveselejší pokoj v celém domě.
"Ták prcku, jde se spát," a s úlevou položil brášku do postýlky s nebesy. Eridanovi ale do spaní nějak nebylo. A jediné, po čem Draco toužil byla sprcha a čisté oblečení. Potřeboval malého nějakým způsobem uspat. Kouzla ještě používat nesměl, lektvary se malým prckům taky nedávají.
"Co tak dělala matka, když jsem nemohl spát já???" přemýšlel. A pak si vzpomněl na příběhy, kterému mu matka vyprávěla. Sice si už žádný z nich nepamatoval, ale zkusit to mohl. Přistoupil k postýlce a spustil:
"Tak dobře. Bylo nebylo………...žil jednou jeden čaroděj, který se jmenoval pán Zla a měl kolem sebe několik kámošů smrtijedů, kteří mu dělali poskoky. A…….." zbytek nedokončil, protože jeho hlas zanikl v příšerném řevu.
"No tak, já vím, že nejsem Shakespeare, ale zas tak strašný to být nemohlo," ospravedlňoval se Draco a snažil se nějak utišit toho malého řvouna.
"Pšššt, tak jo, uklidni se………..mám v rukávu ještě jedno eso," a začal potichoučku zpívat:
"Halíííí, belíííí, jednorožec v zelííííí, a muuuudlovééé v petrželiiiii," a začal postupně přidávat na intenzitě, když slyšel jak pláč Eridana ustupuje. A naplno se vžil do role zpěváka- ani si nevšiml, že Eridanus už dávno spí.
"Hááájej, dííítě, kolíííí bu tě. Jestlííí budeš zlobit, sežééérutěěěěě…………." Pěl dále Draco.
"Asi mám slyšiny, protože jsem za zády slyšel ehm, ehm a znělo to jako Umbridgeová" a pomalu se otočil ke dveřím.
***
"To byl opravdu úžasný pěvěcký výkon Draco," usmívala se na blonďatého (zkrvaveného, ozvraceného) kluka štíhlá rusovláska.
"Ty, ty jsi mě slyšela?" zeptal se nejistě.
Dívka se jen zasmála.
"Šlo to slyšet už od vstupní síně, Draco," a pomalu se k němu přibližovala. Dala mu ruce kolem krku, postavila se na špičky a tiše mu šeptla do ouška:
"To je tak roztomilý, starat se o bratříčka. Eri už spí . Co takhle si dát koupel Draco?"
Ginny ho jemně políbila na tvář a pomalu mu sundávala košili- knoflíček po knoflíčku.
"Tak koupel? To si dám líbit." A prudce políbil svou přítelkyni. A než se nadála, vzal ji do náruče a kráčel si to směrem přímo do koupelny.
*
V domě byl velký rozruch, a chodbami šel slyšet dívčí smích a křik: "Chůvička Draco, vždy po ruce!"
"Weasleyová, zmlkni," a políbil ji. Tohle bylo to nejlepší rande!
****KONEC****
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 24. září 2007 v 17:09 | Reagovat

už se těším

2 malfoyse malfoyse | Web | 24. září 2007 v 17:16 | Reagovat

nooo to bolo zábavné, keď som si Draca predstavila...:D :D

3 Mishel Mishel | Web | 24. září 2007 v 18:17 | Reagovat

To bylo fakt dobrý!! :)))

4 Lilly Evenova Lilly Evenova | Web | 26. září 2007 v 13:08 | Reagovat

Pekne pises a musim sa priznat, ze som sa rehlila ako zmyslov zbavena v niektorych pasazach :D

5 Sep Sep | 26. září 2007 v 15:58 | Reagovat

Děkuju, děkuju za krásné komentíky- a doufám, že i další povídky se vám budou alespoň stejně zamlouvat.

6 pimpinela pimpinela | E-mail | Web | 26. září 2007 v 23:16 | Reagovat

Ty jo starý Malfoy riadny alkoholik šampanské, whiskey, brandy :)) hotový bar.

7 pimpinela pimpinela | E-mail | Web | 26. září 2007 v 23:22 | Reagovat

ale inač svieže, zábanvé, pekné. :))

8 Story-teller Story-teller | Web | 27. září 2007 v 20:37 | Reagovat

Fakt paráda!!!

9 Sep Sep | 29. září 2007 v 10:29 | Reagovat

pimpinela: To byl účel- Lucius alkoholik :-D a Narcissa vegetariánka.

Jinak moc děkuju za komenty!!!

10 Andromeda Andromeda | Web | 2. října 2007 v 22:48 | Reagovat

Pekné

11 šarlot šarlot | Web | 7. října 2007 v 19:32 | Reagovat

nádhera!!!!! já jsem tak moc ráda, že už jsi zpět!!! číst tvý povídky je něco tak úžasného! a navíc Draco jako chůva, to byl opravdu úžasný nápad!!!! :D

12 Anči Anči | Web | 10. října 2007 v 14:02 | Reagovat

To bylo krutý!!Mooc se ti to povedlo! Faakt origoš nápad!!:D

13 Luca Luca | 12. října 2007 v 14:21 | Reagovat

Je to boží:)

14 Miraella Miraella | Web | 16. října 2007 v 18:08 | Reagovat

Muhahahaha :D Takže zaprvé... všechny Dracovy tělesné otvory to nebyly... věděla bych přinejmenším ještě o dvou! Nos a ... ehm... no jdeme dál :D Trošku mě bije do očí ta záplava teček, většinou se píšou tři, ale to už je podle každého, i nejlepší se občas uklikne a dá jich víc. Bod pro tebe - máš skvělý smysl pro humor! U výčtu tuřínů, mrkví a alkoholu jsem se kácela na zem. Jako už jsem jednou psala, to i/y v koncovkách ti občas lítá, ale ty to dokonale vyplňuješ skvělým dějem a vtipem. Originální nápad a skvostné zpracování :D Asi se budu ještě nějakou chvíli vzpamatovávat, než se přestanu připitoměle chechtat :D

15 Sep Sep | 17. října 2007 v 17:33 | Reagovat

Ještě teď se vzpamatovávám z tvého komentu, je mi ctí, že si jednu z mých "kravinek" přečetla právě slavná Miraella, ke které chodím denně na blog číst její úžasný skvosty.

Co se týče té spousty teček, jsem asi na ně trošku zatížená (je už pomenovaná tato nemoc?? :-D, ale jsou jakýmsi mým poznávacím znakem. Pokud jde o gramatiku, ještě jsem nezažádala o žádného beta-readera, neboť bych ho chudáka už předem musela litovat, že to musí číst. A tak trochu doufám, že při čtení sem tam nějakou chybku přehlédnete. :-)

Jinak děkuji moc a tvoje rady si rozhodně vezmu k srdci.

(P.S- ty tělesné otvory se mi moc nechtěli rozebírat, ale myslím, že se Draco neopomněl podívat "do trenek" :-D) Co kdyby náhodou.............

16 Miraella Miraella | Web | 19. října 2007 v 12:22 | Reagovat

slavná??? omg :D odkdy?? že o tom nevím... slavná je Blanch... ale já? muhahahahahahaha :D lichotíš mi, červenám se :) každopádně už se nemůžu dočkat další tvojí "kraviny" - jak říkáš, abych zase mohla ležet mrtvá smíchy pod gaučem :)

17 Sep Sep | 19. října 2007 v 20:01 | Reagovat

Za tu dobu, co jsi na scéně, jsem o tobě slyšela jen to nejlepší............ takže slavná jseš, i podle počtu tvých věrných čtenářů, kterých máš spousty.

A pokud jde o ty moje blbinky- už mám pár dalších nápadů, uvidím, co se vyvrbí..........

18 vera vera | 4. ledna 2008 v 20:10 | Reagovat

Vazne moooc pekne!!!

19 R-i-k-k-i R-i-k-k-i | Web | 26. dubna 2008 v 17:08 | Reagovat

Ahojky ... mohla bych take poprosit o jednorazovku ???

hl postavy Hermiona a Draco :D dikys

R-i-k-k-i

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama