Únor 2008

Genevieve Gaunt- Pansy v HP3

9. února 2008 v 14:36 | Sep |  Zmijozel
Opět se hlásím... možná jste zaregistrovali změnu designu :D (z té optimistické fialové mi už málem začalo hrabat a navíc tu byl minulý lay "v mých měřítkách" dlouho) takže sem zvolila poněkud tmavší barvičky, ale opět s Dráčkem. A když už jsem našla pár suprových fotomontáží... kdo by odolal? :-)
* Urči tě jste už stačili zaznamenat další změnu v obsazení- a zase máme novou Pansy! Nevypadá zle, ale Gigi bude navždy mou oblíbenkyní. Ptáte se kdo je Gigi?? Tak tady máte odpověď... je to ta "ofinatá" Pansy z Vězně z Azkabanu. Na ukázku sem vkládám pár foteček této holčiny, která se narodila 13. ledna 1991 (a tudíž je o 9 dnů starší než já :-)... a ne nadarmo ji fanoušci označují za nejhezčí děvče v HP (já stejně Emmu moc nemusím...) Tak posoudit můžete sami ;-)
Více informací a fotek s Gigi najdete: TADY

Bláznivá

2. února 2008 v 11:52 | Sep |  Povídkový opar
Jak tak poslouchám písničku… i zrodil se nápad :D Další šílenost, mno vlastně pro Bellu není dost šílené nic :-) Opět jsem se drsně netrefila do 100 slov :D Přeji příjemnou zábavu.
Bellatrix Blacková vtrhla do dívčí ložnice šestého ročníku jako velká voda, zanechávajíc za sebou zmatek a zkázu. V jejím případě tedy pohozenou aktovku s vysypanými učebnicemi, skopnutými botami do opačných konců místnosti a zmijozelskou kravatou visící na pelesti postele, která právě zaskřípala pod váhou jejího těla.
Nesnášela je! Byla naprosto znechucená jejich světlým odstínem… a navíc, byly příšerně rovné!
Grr… a do plnoletosti jí chybělo ještě několik měsíců. Bylo tedy načase uskutečnit plán B a směle vytáhla ze zásuvky malou krabičku. V ní se nacházelo několik podivně vyhlížejících sáčků a tubiček.
"Tak co s tím? Hmm… podle návodu stačí smíchat tu věc s tamtou," pozorně četla návod a postupovala dle pokynů.
A asi za hodinu se ložnicí šířil smrad čpavku z právě umytých vlasů zmijozelské studentky. Konečně byla spokojená! Vesele si pobrukovala a hůlkou sušila vlasy v natáčkách. Nejen falešný zpěv o oktávu výš, ale taky pronikavý zápach přinutil světlovlasou dívku k návštěvě sestry.
"Bello, co tady vyvádíš?" ptala se Narcissa své sestry ještě při vstupu do zamořené místnosti. Stačil však jediný pohled na ni, a jindy výřečné zmijozelce se nedostávalo slov.
"Co to.." dostala ze sebe trhaně. Ještě před hodinou byla na obědě se světlovlasou sestrou a nyní se dívala na tmavovlasou a navíc kudrnatou holku!
"Super že?" opáčila Bella nadšeně a upravovala si své stočené kadeře v zrcadle.
"Belly.." chtěla Cissa pokračovat, ale setra jí skočila do řeči:
"Určitě se mu to bude líbit," a s podivným leskem v očích se prodírala novou hřívou "jsou jako jeho- tmavé, vlnité, překrásné," pokračovala ve svém monologu.
"Myslíš, že ti za to Sirius stojí?" zeptala se jí skepticky Narcissa. Věděla o sestřině slabosti na bratrance, dost ji to vyděsilo. Tohle byl ale teprve začátek.
Uplynulo dlouhých třináct let.
A Narcissa stále střežila svou starší sestru, jako oko v hlavě. Poblouznění drahým bratránkem už dávno skončilo, ale nahradilo něco ještě silnějšího.
Opět ten zneklidňující lesk v očích. Šílenství smíšené s naprostou oddaností, poslušností a zbožňováním oné osoby. Lehký ruměnec ve tváři, snaha být svému pánu co nejblíže.
Narcissa znala tyto příznaky, věděla, co se skrývá za sestřinou touhou být co nejblíže Voldemortovi. Ovšem, ne vždy jsme dostatečně ostražití. Smrtijedský plášť provázený šíleným smíchem zmizel na mohutnými dubovými dveřmi.
"Bello, co hodláš provádět s tím holícím strojkem?" stačila na ni křiknout.
Bylo už ale pozdě. A nejvíce ze všeho se Narcissa obávala pohledu na svou sestru, až skončí svůj dýchánek se bzučícím přístrojem.

Mateřské pouto

1. února 2008 v 21:10 | Sep |  Jednorázovky
Původně se mělo jednat o humorné drabble, ale nakonec z toho vyšla kratší jednorázovka, navíc místy sladká, melancholická až děsivá. Tentorát s Narcissou... Miraella už sice psala o stejné tematice v jednorázovce Nepochopím... tohle je však jiné, ikdyž rozhodně ne tak dobré. Psáno z pohledu milující matky, až příliš milující... a taky i otce.

Bublina :-)

1. února 2008 v 19:01 | Sep |  Interactive
Ehm.... opravdu luxusní fotečka z Fénixe. O čem tak mohou přemýšlet?? Neberte v úvahu pátý díl a zapojte fantazii!! :-))
Naši zmijozelští hoši... jsou prostě k sežrání *mňam*, ale největší záchvat sem měla z Padmy.. to je mi ale dračice :D jak nám Crabbea sjíždí :D :D :D
P.S. Můžete zapojit všechny osoby z fota- možná z toho bude i zajímavý příběh :-)) A NEJKREATIVNĚJŠÍMU JEDINCI VĚNUJU NOVOU JEDNORÁZOVKU, která se zde brzy objeví :-)

A jak jste na tom vy???

1. února 2008 v 18:51 | Sep |  Knihy
Tak, už to máme za sebou... myslím tím vydání HP7 v češtině. Ať si kdo chce, říká co chce, tak Medek je jenom jeden... jeho styl a brilantní překlady (až na pár mizivých výjimek) nemají konkurenci a jeho hraní se slovíčky je prostě kouzelné. Fanouškovský překlad je vlastně jen taková mezistanice... do ráje.
Ehm... určitě jste postřehli, že jsem do té knížky naprosto zblázněná- celou cestu domů z knihkupectví sem ji hladila a nachystala jí speciální místo na polštářku :D Asi patřím do blázince... A proto jsem si taky vyrobila takové dva štítky? které mám nalepené na dveřích pokojíčku:
Nebudu se vás ptát, jestli jste vtrhli do knihkupectví jako já (protože jestli ji nemáte ještě doma- tak jste kulturní barbaři :D Ale chci slyše vaše názory, postřehy, první dojmy.... chvalte! přehánějte! plakejte!..... je to možná naposledy.....